6 Lis
2013
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Můj zvířecí mazlíček

Můj zvířecí mazlíček

O tom, že děti mají hezký vztah ke zvířátkům, jsme se přesvědčili při akci školní družiny „Můj zvířecí mazlíček“. Většina dětí se na páteční odpoledne velmi těšila a přinesla si svoje oblíbená plyšová zvířátka, se kterými tráví svůj volný čas. Všichni nám své plyšové kamarády nejdříve představili  a řekli nám o nich několik zajímavostí. Někteří chlapci nám přinesli ukázat své živé zvířecí mazlíčky na fotografiích. Vyprávěli ostatním, jak se o ně starají, čím je krmí a podělili se s námi o hezké zážitky s jejich chovem. Potom na děti čekal připravený program. Nejdříve všichni se zaujetím sledovali maňáskovou pohádku „Boudo, budko“. Po jejím ukončení děti plnily úkoly, které vyplývaly z pohádky. Také si společně se zvířátky zacvičily.

Při dalších aktivitách luštily křížovky, kvízy, doplňovačky a hádaly hádanky o zvířátkách. Starší děti nám přečetly jednoduchý text doplněný obrázky zvířat  a vyhledávaly informace na internetu.  Ve výtvarných činnostech si děti temperovými barvami namalovaly kočku, kterou si již během týdne zhotovily z PET lahve a novin technikou kašírování. V závěru odpoledne si prohlíželi encyklopedie zvířat, hráli pexeso, nebo skládali puzzle se zvířátky. Páteční akce se ve školní družině vydařila, dětem se program moc líbil. Po jeho ukončení všichni spokojeně odcházeli se svými „mazlíčky“ domů na podzimní prázdniny.

Comments are closed.