3 Bře
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projektové vyučování Zdravé zoubky

Projektové vyučování Zdravé zoubky

„Čistím zoubky řízy, řízy ať jsou bílé jako břízy…“

Tato říkanka, provázela každodenní čištění zoubků žáků 1. – 5. ročníku ZŠ praktické a speciální. Kromě pravidelné péče o chrup si žáci upevňovali znalosti o správném stravování
a zdravé výživě. Učili se také poznávat co našemu tělu a zoubkům svědčí a co ne. Třeba i to, zda je správné jíst mléčné výrobky, ovoce a zeleninu nebo mlsat sladkosti. Únorová aktivita, jejíž součástí bylo i každodenní vyhodnocování zdravé či nezdravé svačinky, byla završena v pátek 28. 2. třídním projektem „Zdravé zoubky“. Žáci si soutěživou formou opakovali všechny získané dovednosti a informace.

zoubky1 zoubky2

Součástí projektu bylo i zpracování ankety týkající se správné péče o zdravý chrup. Ke spokojenosti všech zúčastněných dopadla anketa velmi dobře.

zoubky4

Ne sice sladkou, ale zaručeně zdravou tečkou za projektovým dnem byla společná příprava tvarohové pomazánky.

zoubky3