22 Bře
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní družina v HUBERTCENTRU

Školní družina v HUBERTCENTRU

O tom, že žáci naší školy mají hezký vztah ke zvířatům, se přesvědčujeme každý den. Nejinak tomu bylo při exkurzi do HUBERTCENTRA Kroměříž, které je střediskem odborného výcviku studentů Střední školy hotelové a služeb – obor chovatel koní a jezdec. Areálem HUBERTCENTRA děti provedla naše paní vychovatelka Eva, která s tímto střediskem spolupracuje již několik let.

Děti si prošly všechny prostory areálu. V sedlovně si vyzkoušely westernové sedlo a řadu pomůcek, které jsou potřeba k péči o koně. V přípravně krmení si prohlédly zblízka seno, slámu i obilí. Zaujaly je i samotné boxy, ve kterých koně žijí. Ve výběhu si s respektem koně pohladily a nabídly jim pamlsky (jablka a suché pečivo), které jim přinesly z domova.

V průběhu exkurze se odpovídalo na nejrůznější otázky. Z dotazů bylo vidět, že děti život koní zajímá a jsou rády, že si mohly pohladit tak velké zvíře a dozvědět se spoustu nových informací.

Děkujeme vedoucím pracovníkům HUBERTCENTRA za zajímavou exkurzi a těšíme na další setkání.

hubert2 Hubert3 hubert1

Comments are closed.