3 Dub
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2. duben – Světový den porozumění autismu

2. duben – Světový den porozumění autismu

Barvami hýřící plot naší školy – s převahou symbolické modré – upoutal každého, kdo druhého a třetího dubna procházel naší ulicí. Byl přece náš „MODRÝ DEN“.

modry-den-8 modry-den-9

I v naší škole přizpůsobujeme vzdělávání potřebám všech dětí s poruchou autistického spektra. Snažíme se jim pomáhat především v oblasti komunikace a sociálních vztahů. Den porozumění autismu je proto zcela samozřejmě – náš den.

modry-den-6 modry-den-7

Svoji podporu jsme vyjádřili modrým oblečením, stříháním a malováním modrých symbolů přátelství i nafukováním modrých balónků, které jsme použili nejen při společném fotografování, ale i při výzdobě budovy školy.

modry-den-10 modry-den-1

Chodbu školy zaplnily panely s informacemi o významu světového dne porozumění autismu, i plánovaných akcích v našem kraji. Nejvýznamnější a nejvíce vypovídající jsou, ale především popisy osobních zážitků a zkušeností rodičů dětí, kteří se podělili o své vnitřní pocity z každodenní, mimořádně náročné péče o své děti.

modry-den-2 modry-den-3

Systém podpůrných služeb pro děti, žáky i studenty s poruchami autistického spektra se v průběhu posledních 10 let významně zlepšil.

modry-den-4modry-den-5

K dokonalosti je toho ovšem ještě před námi mnoho…

 

Comments are closed.