3 Dub
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Malý zdravotník

Malý zdravotník

První pomoc by měl umět poskytnout v rámci svých možností každý člověk. To dobře vědí i děti v naší škole. Paní vychovatelky si pro ně ve školní družině připravily aktivitu, při které si všichni mohli prověřit svoje znalosti a dovednosti z této oblasti. Jedenáct přítomných dětí se na chvíli proměnilo v malé zdravotníky. Úkoly, které na ně čekaly, nebyly úplně neznámé, protože s první pomocí se děti průběžně seznamují v zájmových činnostech „Kašpárek je fit“.

zdravotník3 zdravotník4

Na školní zahradě si všichni společně připomněli, proč je důležité znát základy první pomoci, nahlédli do školní lékárničky, pojmenovali její výbavu a názorně předvedli, k čemu a jak se jednotlivý materiál používá. Potom se děti rozdělily do dvou družstev a procvičovaly znalost důležitých telefonních čísel, postup při volání první pomoci a správné třídění materiálu do lékárničky. Děti také vyluštily křížovky, ve kterých si ověřovaly své znalosti první pomoci. Na čtyřech stanovištích si všichni prakticky vyzkoušeli ošetřovat drobná poranění a úrazy.

zdravotník1 zdravotník2
Děti byly velmi šikovné a dokázaly si s problémy poradit. Za svou snahu a dovednosti si „malí zdravotníci“ odnesli nejen tematické omalovánky od přátel z Červeného kříže, ale hlavně velkou pochvalu.

Comments are closed.