19 Kvě
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádková Kroměříž 2014

Pohádková Kroměříž 2014

Ve čtvrtek 15. května završil divadelní soubor Korálek svým vystoupením na přehlídce divadelních souborů regionálních základních škol „Pohádková Kroměříž“ svou 10. sezonu. Pohádkový příběh „Bylinková princezna“ zahráli malí i větší herci na jevišti Domu kultury v Kroměříži. V zákulisí panovalo soustředění, očekávání i strach. S tóny prvních melodií a vstupem na jeviště napětí herců postupně opadávalo. Diváci i porota tak pozorně sledovali plejádu velmi pěkných hereckých výkonů. A i když u někoho zrnka nejistoty přetrvávala déle, společně s hereckými partnery na jevišti a povzbuzováním paní učitelek se podařilo strach přemoci. Za své výkony sklidili účinkující zasloužený aplaus.

Porota při závěrečném hodnocení nejvýše ocenila herecké výkony Martina za roli kouzelného ptáka Evžena, Jaroslava za roli kouzelného ptáka Oscara a Markétu za roli princezny Bělinky. Oceněna byla Ivana Baštincová za scénář a režii pohádky, Milan Šanda za výtvarné zpracování scény a celý divadelní soubor Korálek za nastudování i celkový dojem z pohádky. Poděkováním sedmi zúčastněným divadelním souborům byla přehlídka „Pohádková Kroměříž 2014“ ukončena. Pohádkový zvoneček utichl.

Děkujeme všem účinkujícím, pedagogům i zákonným zástupcům našich herců za celoroční práci, za reprezentaci školy a podporu školy při dramatické výchově, která je pro nás i dramaterapií v pravém slova smyslu.

Comments are closed.