26 Čvn
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do pravěku

Výlet do pravěku

V pátek 23. 5. 2014 se děti ze školní družiny a klubu ocitly na pár okamžiků v pravěku. Paní vychovatelky si pro ně připravily nevšední výlet do minulosti, který se uskutečnil na školní zahradě. Na začátku naší výpravy do pravěku se děti seznámily s jednotlivými etapami této doby, vývojem člověka a změnami v přírodě, díky krásným obrazům Z. Buriana. Na připravených stanovištích si mohli všichni vyzkoušet, co obnášel život pravěkých lidí. Z kousku břidlice, klacíku a konopného provazu si děti vyráběly pravěký nástroj, což prověřilo jejich zručnost a šikovnost. Na další zastávce jsme se všichni pustili do výroby hliněných misek z keramické hlíny. Práce děti zaujala a každý si svůj výrobek ozdobil dle vlastní fantazie. Poté přišel čas ulovit si mamuta. Místo kamenů a kopí si „malí bojovníci“ vystačili pouze se šiškami, ale i tak se jim podařilo mamuta zdolat. Na počest úlovku si všichni na závěr zhotovili jeskynní malbu, kde byl hon na mamuta vyobrazen.

Výlet do pravěku 2014 Výlet do pravěku 2014

Děti strávily na školní zahradě hezké odpoledne, zažily také spoustu legrace a tvůrčího nadšení. Především si však odnesly domů mnoho krásných zážitků.

Výlet do pravěku 2014 Výlet do pravěku 2014

Comments are closed.