3 Pro
2014
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Preventivní program „Policista je náš kamarád“

Preventivní program „Policista je náš kamarád“

Paní Ing. Barbora Balášová žáky seznámila s náplní práce policisty, vysvětlila jim rozdíl mezi pořádkovým, dopravním policistou a kriminalistou. Důležitým bodem programu besedy bylo bezpečné chování v silničním provozu a setkání s cizí osobou. Následovalo preventivní doporučení, jak se zachovat v krizových situacích a jak správně zavolat na linku tísňového volání. Žáci měli možnost seznámit se se základní výstrojí a výzbrojí policisty. Zopakovali si pravidla přecházení přes silnici, chování v silničním provozu, nošení reflexních prvků a znalost dopravních značek. V závěru besedy děti obdržely z rukou paní policistky drobné dárky s preventivní tematikou. Možnost vyfotografovat se v bezpečnostní vestě a s policejní výzbrojí byla jen sladkou tečkou za poučným setkáním s Policií ČR.

Comments are closed.