Návštěva městského útulku Čápka

V úterý 24. března jsme s žáky navštívili Městský útulek pro psy. Děti se dozvěděly, jak se ošetřovatelé v útulku o pejsky starají a jaké jsou příběhy umístěných psů. Naše průvodkyně, paní Kolaříková, dětem poradila, co mají dělat, když opuštěného pejska najdou a jak se zachovat, abychom předešli napadení psem. Apelovala na žáky, aby ke zvířátkům přistupovali zodpovědně a pomohli je chránit před smutným osudem. Odměnou pro děti byla možnost vzít si pejska na vodítko a vyzkoušet si s ním překonávání překážek jako je slalom, kladina nebo houpačka. Děti mezi sebou mezi dobrovolně vybraly téměř 1000 Kč, za které jsme pro psy nakoupili granule a pamlsky. Dopoledne pro nás bylo velmi poučné a snad v budoucnu někdy pomůže ke správnému rozhodnutí, když budou děti loudit „mami, já bych chtěl/a pejska….“