Noc s Andersenem

Letošní noc s Andersenem jsme pojali jako putování Honzy za zakletou princeznou v duchu Drdových českých pohádek. Děti plnily různé úkoly. Musely si svázat šátek s buchtami na cestu, přemoci loupežníka, obehrát čerta, u vodníka osvobodit dušičku z hrníčku a „zdolat draka“. Plněním úkolů si děti postupně vysloužily čtyři královské předměty (střevíček, náhrdelník, prstýnek a korunku). Protože se počasí umoudřilo a odpoledne už nepršelo, mohli jsme zapálit oheň a opéct si letošní první špekáčky. Po vydatné večeři jsme se přesunuli do budovy školy, abychom pokračovali v hledání ztracené princezny. Pomocí zašifrovaných indicií se nám nakonec podařilo královskou dceru najít a díky získaným královským předmětům zlomit její prokletí. Poté byl zahájen večerní pohádkový bál. Závěr večera pak patřil tradičnímu předčítání pohádky. Po bohaté ranní snídani, kterou připravily maminky dětí, pak následovalo ještě pasování všech zachránců do rytířského stavu a předání pokladu z královské pokladnice. Domů se nikomu nechtělo a tak už se nyní těšíme na další ročník nočních zážitků ve škole.