Policista je náš kamarád

Ve čtvrtek 15. října k nám po roce do školy zavítala milá návštěva – paní nprap. Ing. Barbora Balášová, preventistka a příslušnice Policie ČR. V rámci preventivního programu „Policista je náš kamarád“ seznámila děti na I. stupni základní školy s náplní práce policisty a také s důležitými pravidly vhodného chování v silničním provozu. Dětem se nejvíce líbilo, že si mohly vyzkoušet základní výstroj a výzbroj policisty.

Žáci na II. stupni pak besedovali na téma bezpečného používání internetu, sociálních sítí, telefonu a upevnily si své poznatky z oblasti prevence šikany a agresivního chování. Jako pedagogové jsme si pak u našich žáků ověřili, že děti ví, kam se mohou v případě nějakého trápení obrátit. Na závěr setkání děti obdržely drobné dárky v podobě omalovánek a pexesa. Nezbývá než si přát, aby se naši žáci s podobným nebezpečím nikdy nesetkali a měli kolem sebe vždy jen samé přátelské lidi.