Čokoládové pokušení

V pátek 20. listopadu se děti ze školní družiny ocitly na několik okamžiků v čokoládovém ráji. V Muzeu Kroměřížska jsme společně navštívili právě probíhající výstavu „Čokoládové pokušení“. Nejprve všechny čekalo zajímavé povídání s paní průvodkyní o pěstování kakaa, jeho zpracování a samotné výrobě čokolády. Své nově nabyté vědomosti jsme si hned mohli ověřit v soutěži. Vítězná skupina si vybojovala sladkou odměnu. Ve druhé části programu jsme se přenesli do voňavé cukrárny, kde nám všudypřítomné laskominy omámily všechny smysly. Děti si vyrobily krásná přáníčka s mističkou na sladkosti a poté již přišla nejočekávanější chvíle odpoledne – ochutnávka. Paní průvodkyně měla připravenu dobrotu na špejli a každý si svého „popíka“ mohl namočit do oblíbené čokolády a ozdobit dle libosti.

Výstava byla velmi povedená a moc se nám líbila.