Den zdraví

Páteční ráno začalo tak, jak by měl začít každý den správného školáka. Do zamračeného dne probudil spáče jemný zvuk zvonečku. Kluci i holky se sami oblékli, umyli obličej a vyčistili zuby. Při ranním cvičení s veselou písničkou si pěkně protáhli svaly a připomenuli vše, co se naučili o lidském těle. Uvařit voňavý zázvorový čaj bylo snadné, třídit zdravé a nezdravé potraviny zvládli všichni na jedničku. Mnohem náročnější bylo dobře spočítat cenu nákupu, kdy si každý ke zdravé svačině vybíral podle toho, na co měl právě chuť. Dopoledne se rozvíjelo v pohodové pracovní atmosféře, kterou nepokazil ani příběh nemocného zoubku. Žáci byli pozorní a sami doporučovali, jak správně jíst i pít a jak dobře pečovat o své zoubky. Závěr dopoledne patřil hodnocení svačinek dětí za poslední měsíc.

Nejlepší jsou přece svačinky od mojí maminky!