Modrý týden

Autismus a hra aneb „Kdo si hraje, nezlobí“. V rámci celorepublikové kampaně „Česko svítí modře“, se naše škola každoročně připojuje k podpoře osob s diagnózou poruchy autistického spektra. Během modrého týdne od 4. do 8. dubna probíhaly ve všech třídách speciální aktivity zaměřené na hru jako dovednost. Hře, která je všem zdravým dětem vlastní a samozřejmá, se musí žáci s autismem naučit. Je pro ně mnohem složitější pochopit smysl hry a osvojit si její pravidla. Také prožitek vlastní hry je poněkud odlišný, ale radost, kterou způsobuje, je společná všem zúčastněným. Bylo to vidět při všech činnostech, do kterých se žáci zapojili, a tak jen můžeme potvrdit staré známé pravidlo, že kdo si hraje, nezlobí. Fotografie aktivit jednotlivých tříd si můžete prohlédnout ve vstupní chodbě spolu s panáčkem Autíkem, vytvořeným dětmi z modrých krabic.