31 Kvě
2016
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dobrodružství se Soptíkem

Dobrodružství se Soptíkem

V pátek 20. května čekala na děti ve školní družině vzácná návštěva – dráček „Soptík“.

Školní zahrada se proměnila v pravou hasičskou zbrojnici. A že se v tomto prostředí děti dobře vyznají, přesvědčily nás již v úvodní části, kdy bez velkého zaváhání odpovídaly na záludné otázky z hasičského prostředí: „V jakých případech je nutný zásah hasičů, co patří k hasičské výstroji a výzbroji, jaké telefonní číslo musíme znát, když budeme potřebovat jejich pomoc a další“.

A pak už začalo to pravé dobrodružství, kdy si každý mohl vyzkoušet práci hasičů v akci!
Se skutečnou hasičskou přilbou a v obleku děti přenášely hadice, zapojili proudnici, pumpovali a stříkaly vodou. A i když to bylo jenom jako, děti se tak vžily do role hasičů tak, že  svým úsilím by opravdový požár určitě zvládly bez potíží uhasit.

Odpoledne strávené s dráčkem Soptíkem bylo vydařené. Děti si se zájmem vyzkoušely hasičské aktivity, při nichž si ověřily, jak je práce hasičů náročná a záslužná. Ze školní zahrady odcházeli všichni spokojeni a plni zážitků.

Comments are closed.