31 Kvě
2016
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádková Kroměříž

Pohádková Kroměříž

Letos již po dvacáté zazvonil zvoneček, který symbolicky zahájil přehlídku dětských divadelních souborů Pohádková Kroměříž. Během celého týdne od 16. do19. května mohli příznivci divadla a nadějné herecké generace shlédnout vystoupení žákovských divadelních souborů s jejich nastudovanými pohádkami. Přehlídky se rovněž zúčastnili i žáci naší školy, když s divadelním souborem Korálek, v tomto školním roce již naposledy zahráli pohádku Dvanáct měsíčků. Celé vystoupení bedlivě sledovala odborná porota, která po ukončení programu ohodnotila nejen výkony jednotlivých herců, ale i práci režiséra a celého divadelního týmu. Potěšilo nás, že nešetřila chválou a poskytla nám i cenné rady a podněty pro práci do dalších let. Následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších výkonů. Našemu divadelnímu spolku se dostalo pocty hned v několika kategoriích.

Režisérka divadelního souboru Korálek Ivana Baštincová získala ocenění za režijní vedení a úpravu textu pohádky Dvanáct měsíčků. Pan učitel Milan Šanda a paní učitelky Yvona Jedličková a Julie Zrnová se mohou pochlubit oceněním za nápaditou scénu, kulisy a kostýmy.

Mezi herce, kteří porotu nejvíce oslovili a získali za svůj výkon v pohádce Dvanáct měsíčků rovněž ocenění se zařadil Martin Hotař, za ztvárnění role měsíce ledna, Veronika Daňhelová, za roli macechy a Veronika Nášelová, za roli meluzíny.

Výše zmíněná ocenění nás nejen těší, ale jsou pro nás důkazem, že naše práce má smysl.
Takže, v příští divadelní sezóně opět s novým scénářem, nashledanou.

pohadkova_kromeriz

Comments are closed.