26 Čvn
2016
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kouzelná zahrada

Kouzelná zahrada

Měsíc červen je v plném rozběhu a prázdniny se kvapem blíží! Ve školní družině je toto období neodlučitelně spojeno s tradičním programem na rozloučenou s názvem „ Kouzelná zahrada“. Tato akce je bez nadsázky u dětí nejoblíbenější. V letošním školním roce došlo ke změně. Nesešli jsme se jako vždy v Podzámecké zahradě, ale na  zahradě naší školy, která je bezesporu také krásná, plna rozmanitých stromů a pěkných zákoutí. Pro děti byla připravena trasa se šesti stanovišti. Úkoly na jednotlivých stanovištích byly motivovány akcemi, které ve školní družině proběhly v uplynulém roce.

Před zahájením děti obdržely startovní průkaz v podobě vysvědčení a již se mohly vydat na cestu. Na první zastávce na děti čekala letuška. Zde si děti balily potřebné věci k cestování, koupily si  jízdenku a vybraly si správný dopravní prostředek, kterým se vydaly na dovolenou. Na druhém stanovišti děti očekávala babička a jí bylo třeba pomoci se zavařováním. Děti se tohoto úkolu zhostily velmi dobře a za odměnu ochutnaly výborné buchty, které pro ně babička upekla. Zajímavé úkoly si pro děti připravila zdravotní sestřička na třetím stanovišti. Děti nabíraly a přenášely vodu v injekční stříkačce, vyzkoušely si obvazovou techniku na plyšových zvířátkách. O tom, jak je náročná práce na statku, se všichni přesvědčili na čtvrtém stanovišti u strýce Josefa. Zde musely děti zdolávat překážkovou dráhu – přenášet kbelíky se zrním, krmit slepičky a sbírat vajíčka.

Na dalším stanovišti na děti čekala známá postavička – Šebestová. Úkolem dětí bylo skládat rozstříhané obrázky města Kroměříže a poznávat známá místa a budovy. Na závěrečném stanovišti děti uvítal veselý Kašpárek s netradičním úkolem – házení míčky naplněnými vodou na určený cíl. Potom již na děti čekalo překvapení v podobě sladkostí a drobných dárečků za všechny splněné úkoly. Kouzelné odpoledne se vydařilo, děti byly nadšené a dle ohlasu se jim program velmi líbil.

Velké poděkování patří všem vychovatelkám a také učitelkám, které se na přípravě a realizaci akce podílely a připravily tak dětem nevšední zážitek.

Comments are closed.