29 Čvn
2016
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pes je nejen kamarád

Pes je nejen kamarád

Děti rozvíjeli prostřednictvím cílené hry a plnění úkolů se psy hrubou a jemnou motoriku, rozumové a citové schopnosti, pohybové a pracovní dovednosti. Pes působí především jako motivační prvek k aktivizaci žáka, plní funkci „netradičního“ cvičebního nářadí. Žáci podle svých schopností se postupně učí samostatně zvládat pohybové a pracovní činnosti se psem. Pozorují chování psa, napodobují jeho pohyby, rozvíjí znalosti v péči o psa a popisují jeho části těla. Kontakt se psy přispívá k rozvoji komunikace, samostatnosti a sebedůvěry.

Dětem s tělesným postižením škola nabízí i canisterapii. Canisterapie je prováděna formou individuální a skupinovou. Individuální forma spočívá v polohování a relaxaci dítěte se psy. Umožňuje přímý fyzický kontakt dítěte a psa nebo více psů, kteří dítě obloží. Při polohování dochází k navození příjemných pocitů dítěte, zklidnění, prohřátí končetin, a tím uvolnění svalových spasmů. Polohování napomáhá k prohloubení dýchání, stimuluje k aktivnímu pohybu, zkvalitňuje a prodlužuje oční kontakt, zmírňuje salivaci, tlumí mimovolní pohyby. Školu bez pejsků si už nedovedeme ani představit.

Comments are closed.