26 Čvn
2016
Posted in: Aktuality
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ukončení divadelní sezóny „Skokan roku“

Ukončení divadelní sezóny „Skokan roku“

Máme za sebou další úspěšný rok působení divadelního souboru Korálek. Všichni členové souboru se sešli při příležitosti ukončení divadelní sezóny 2015/2016 a volbě „Skokana roku“. Pohádka Dvanáct měsíčků nás provázela celým školním rokem. Premiéru mělo představení o vánocích ve společenském sále Domova mládeže Pavlákova. Následovaly úspěšné reprízy při benefiční akci Kroměříž bez hranic na Domě Kultury Kroměříž a v kině Svět Holešov. Účast na divadelní přehlídce Pohádková Kroměříž byla pak už jen pověstnou třešničkou na dortu. Všichni žáci-herci i pedagogové odvedli obrovský kus poctivé práce, v čele s režisérkou divadelního souboru Korálek, paní učitelkou Mgr. Ivanou Baštincovou. Podařilo se nám tak získat nemalé finanční prostředky do spolku Korálky Kroměříž, z. s., šířit dobré jméno školy v povědomí široké veřejnosti a především zase o kus dál posunout a rozvinout skrytý potenciál našich žáků.

Skokanem roku se stává ten, kdo na sobě nejvíce v uplynulé divadelní sezóně zapracoval.

Z navržených nominací získala nejvíce hlasů a Skokanem roku 2016 byla zvolena Barunka Chupíková, za ztvárnění role Marušky. Součástí programu bylo slavnostní vyřazení vycházejících žáků a jejich pasování do stavu vysloužilých herců.

Kromě sladké odměny bylo pro žáky připraveno ještě jedno milé překvapení. Pan Vojáček, který s divadelním souborem strávil uplynulý rok v roli kameramana, představil dětem film Barevný rok z přehlídky divadelních kostýmů. A i když v příštím školním roce čekají divadelní soubor jisté organizační změny, naše poselství zní jasně „Jedeme dál!“

Comments are closed.