16 Lis
2016
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příprava na cestu – Návštěva Dopravního hřiště

Příprava na cestu – Návštěva Dopravního hřiště

Než se vydáme na cestu, je dobré znát pravidla bezpečnosti. V pátek 11. 11. 2016 jsme se vydali na Dopravní hřiště. Nejprve jsme se věnovali pravidlům bezpečnosti v silničním provozu, a to jako chodci a poté jako cyklisté. Dopravní situace jsme si procvičili u interaktivní tabule, úspěšně jsme vyhodnotili situační obrázky se správným i chybným řešením. Za doprovodu strážníka jsme řešili na dopravním hřišti praktické dopravní situace a poslouchali užitečné informace. Součástí návštěvy bylo povídání o první pomoci s názorným materiálem i obrázky, s praktickými ukázkami ošetření při drobném poranění. Připomněli jsme si také, co patří do lékárničky, pomocí obrázků popsali postup, jak pomůžu kamarádovi, který se zranil. Vyzkoušeli jsme si obvázat zraněnou ruku. A ti nejodvážnější z nás dokonce provedli masáž srdce na figuríně.
Den uběhl velmi rychle, a my jsme spokojeni odcházeli obohaceni o nové informace. Děkujeme za nové podněty i cenné rady! Již teď se těšíme na další návštěvu!

Žáci třídy V, VI,VIII, IX

Comments are closed.