Den otevřených dveří

Každým rokem, na počátku adventního období, se naše škola na jeden den otevírá veřejnosti. Nabízí možnost prohlédnout si veškeré prostory, kde děti a žáci tráví svůj školní čas. Třídy, učebny, tělocvičnu, oblíbenou místnost snoezelenu i ředitelnu. Hosté mají možnost prohlédnout a zakoupit si milou drobnost na prodejním jarmarku, který společně připravují pedagogové s rodiči. Nechybí tóny vánočních písní a koled, vůně jehličí a perníčků. Letos měli návštěvníci možnost napsat a poslat přání či vzkaz naší škole adventní poštou. Toto všechno se děje na mnoha školách, na mnoha dnech otevřených dveří. Ten náš je však přeci jiný. V čem? V atmosféře, která k nám přivádí nejen rodiče, příbuzné a známé současných žáků, ale především naše absolventy, sponzory a významné osobnosti, kteří si v nabitém pracovním kalendáři udělali čas na zastavení. Na zastavení v atmosféře pohody, otevřenosti a pohostinnosti. Vy, kdo jste k nám zavítali, mi tak jistě dáte za pravdu. Jsme jiní a jsme na to patřičně hrdí.

Mgr. Zuzana Vaculovičová