Zážitkový kurz první pomoci

Zážitkové odpoledne s první pomocí zprostředkovali pedagogickým pracovníkům Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury, v pondělí 9. ledna, pracovníci Českého červeného kříže, oblastního spolku Kroměříž. Účastníci semináře si prakticky, na živých figurantkách i na modelech, ověřili své znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci. Při modelové situaci havarovaného autobusu si každý z nás pod dohledem zkušených lektorů vyzkoušel svoji reakci a chování v krizové situaci. Simulace místa havárie i zranění cestujících byla skutečně věrohodná. Následně jsme si všichni aktivně vyzkoušeli resuscitaci dítěte a dospělého člověka při zástavě srdce. Děkujeme touto cestou paní Bc. Alici Juračkové, ostatním lektorům a dívkám v roli figurantek ze VOŠPgS a SPgŠ Kroměříž, za upevnění našich znalostí a dovedností při záchraně lidského života.