31 Bře
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva školní družiny v Muzeu Kroměřížska aneb Když jsem já sloužil to první léto“

Návštěva školní družiny v Muzeu Kroměřížska aneb Když jsem já sloužil to první léto“

Ačkoliv páteční slunečné počasí, 24. března, svádělo spíše k aktivitám v přírodě, děti ze školní družiny se vydaly do Muzea Kroměřížska na interaktivní výstavu s názvem „Když jsem já sloužil to první léto“. Čekala je spousta zajímavostí ze života domácích zvířat a krásné exponáty.
Paní průvodkyně nám vyprávěla o životě na statku, o zvířatech a péči o ně, o produktech, které nám, lidem, poskytují. Po zajímavém rozhovoru přišla na řadu samotná prohlídka. Děti měly možnost prohlédnout si různé druhy krmiv, pomůcek pro péči o zvířata, nástroje pro zpracování mléka. Nechyběla ani zvířátka samotná – vycpaná ovečka s jehnětem, kůzle, holoubci, slepice s kohoutem, kočka, krocan a také králíci i s králíkárnou. Někteří odvážlivci si dokonce vyzkoušeli podojit kravičku! Po prohlídce si všichni procvičili své znalosti o krmení, hádali zvuky zvířat a jejich stopy.  Nakonec si děti nazdobily kelímky s vystřiženými obrázky zvířátek.
S poděkováním, s příslibem další návštěvy, jsme se plni dojmů z kreativní výstavy rozcházeli domů.

Comments are closed.