15 Bře
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Páteční dopoledne s maňáskovým divadlem

Páteční dopoledne s maňáskovým divadlem

Známé pohádky, O šípkové Růžence, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, Zajíc, liška a kohout, přijeli do naší školy našim nejmenším dětem a žákům zahrát manželé Janečkovi. Vždy obdivují radostné reakce a nadšení, které jejich pohádky s písničkami dětem a žákům přinášejí a rádi naši školu navštěvují. V pátek 10. března dopoledne se cinknutím zvonečku odhrnula opona a před oponou se objevila dvě žlutá kuřátka. Po úvodním potlesku všichni ztichli a s napětím očekávali, jak to dopadne se spící princeznou nebo věčně popleteným pejskem. Zkušení herci prostřednictvím sympatických loutek vykouzlili na tvářích diváků úsměv a podařilo se jim vtáhnout všechny přítomné do pohádkových příběhů. Propojení divadelního vyprávění s písničkami vždy naše děti a žáky potěší. A kdo si nezazpíval,  s malou pomocí paní učitelky vyťukával nebo vytleskával do rytmu známé písně: Travička zelená a Kočka leze dírou. Po závěrečném zazvonění pohádkového zvonečku a dlouhém potlesku si odvážné a zvědavé děti a žáci pohladili a pozdravili pohádkové postavičky. Děkujeme za pěkný kulturní zážitek!

Comments are closed.