29 Bře
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prostřeno ve školní družině aneb etiketa stolování

Prostřeno ve školní družině aneb etiketa stolování

V pátek 17. 3. se prostředí školní družiny malinko změnilo. Paní vychovatelky uspořádaly pro všechny účastníky Prostřeno. Akce, kterou provázela řada dovednostních úkolů, byla zaměřena na správné stolování a zásady slušného chování při stolování. Při  modelových  situacích, které předváděly paní vychovatelky, měly děti rozlišit a odůvodnit, co je správné a co je špatné.
Všichni se pobavili při ochutnávce různých potravin se zavázanýma očima. Mnozí z účastníků si oprášili znalosti o potravinách zdravých a nezdravých. Zdatnější kuchtíci připravili ovocný salát. Společně salát naservírovali a připravili se na správné stolování. Všichni si na ovocném dezertu pochutnali. Celá akce byla završena krátkým filmem „ O přípravě na stolování.“
Chlapci a děvčata si z akce odnesli dobrou náladu, praktické znalosti a dovednosti o správném stolování a také Diplom Ladislava Špačka „Umím správně stolovat“.

Comments are closed.