26 Bře
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svátek poezie

Svátek poezie

Březen – měsíc knihy. I v naší škole učíme děti a žáky lásce k literatuře a ke knížkám.  Již tradičně pořádáme Den věnovaný poezii. Pomocí básniček se snažíme dětem a žákům přiblížit krásu českého jazyka, jeho barevnost a laskavý humor.
Tématem letošní recitační přehlídky bylo „Cestování“, a to ve všech podobách.  V úterý 14. března se sešli recitátoři různých věkových kategorií. Děti a žáci přednášeli své básničky samostatně nebo kolektivně vystupovali s literárním pásmem. Přednes byl výsledkem více než měsíční práce všech pedagogů a rodičů, kteří s dětmi, žáky jejich básně pečlivě nacvičili. Bohatým doprovodným programem se zajímavým povídáním o cestování, s kvízy a soutěžemi provázela paní učitelka Julie Zrnová. Ta připravila pro nejstarší žáky i záludné úkoly, ve kterých žáci prokázali, že umí hledat v Česko – anglickém a Česko – německém slovníku či orientovat se v mapě. Za své skvělé výkony si všichni účinkující odnesli diplom a sladkosti.
Vybraní zástupci z mladších a starších žáků svou báseň představí ještě jednou, a to na Svátku poezie v Domě kultury v Kroměříži, 22. března.
Držte nám palce, abychom důstojně reprezentovali naši školu a obstáli v konkurenci ostatních kroměřížských a regionálních škol.

 

Comments are closed.