13 Bře
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravý den

Zdravý den

Motto: Zeleninu, ovoce rádi jíme, doktora se nebojíme
Celý leden nás provázely chřipka a nachlazení. V měsíci únoru, žáci 1. stupně základní školy, každý den pečovali o své zdraví. Základem je vydatný spánek, zdravá strava, dodržování pitného režimu, pohyb a hygiena. A samozřejmě dobrá nálada. Maminky připravovaly zdravé svačinky s ovocem a zeleninou a my jsme si ve škole vařili teplý čaj. Před jídlem jsme si poctivě umývali ruce a po jídle čistili zuby a občas jsme se protáhli. Naučili jsme se rozlišit, co našemu zdraví prospívá a co naopak škodí. Naše snažení vyvrcholilo projektovým dnem „Zdravý den“. Vyučování, v pátek 3. března, začalo tím,… že jsme šli spát. V pyžamu, s plyšákem a hlavně s kamarády. Po probuzení budíčkem jsme všichni perfektně zvládli rozcvičku, převlékání i ranní hygienu. Maminky by se možná divily, jak si umíme připravit snídani! A nejen to, umíme připravit také ovocný salát – nakoupit suroviny, oloupat a nakrájet ovoce, zamíchat a pak sníst, a nebo alespoň ochutnat. Příště u nás chřipka nemá šanci, protože zeleninu, ovoce rádi jíme, pohybem chřipku povalíme!!

 

Comments are closed.