2 Dub
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dnes jím jako Mexičan

Dnes jím jako Mexičan

„Kdo chceš hýbat světem, hni nejdříve sám sebou!“
                                                                                        Sokrates
Ve středu 29. 3. 2017 proběhlo v naší škole netradiční vyučování. Ze tříd se ozývala rytmická hudba, zvuk cizokrajných nástrojů, na chodbách jste mohli potkat žáka či učitele v klobouku zvaném „Sombrero“, chodbou se nesla vůně mexických pokrmů. Ano, tento den jsme se společně vydali do dalekého Mexika. Ve třídách se děti a žáci podle svých schopností seznamovali s jinou zemí a její kulturou. Současně jsme se zapojili do 7. ročníku projektu
„Dnes jím jako „Mexičan“.  Součástí vyučování byla příprava typického mexického pokrmu, ochutnávka cizokrajných plodin a další zajímavé aktivity. Smyslem celého projektu je finanční podpora dobrovolníků pomáhajících v rozvojových zemích. Žáci se zábavnou formou dozvěděli, jak vypadá život v Mexiku a zároveň podpořili finanční částkou 525, Kč Asociaci Dona Bosca, z. s., která podporuje dobrovolnickou práci. Z tváří žáků a učitelů vyzařovala spokojenost a mexické rytmy nás v myšlenkách provázely po celý den
Mgr. Yvona Jedličková, metodik EVVO

Comments are closed.