19 Dub
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný…“

„Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný…“

Jaro je tu a s ním přicházejí Velikonoce. K těm se pojí spousta tradičních zvyků, které se snažíme předat také našim dětem a žákům. Paní učitelky tříd II, III a X si pro všechny děti a žáky přichystaly v předvelikonočním týdnu dílničky s názvem „Jarní putování“. Počasí bylo aprílové, a tak se vše odehrálo v budově školy. Děti si mohly vyzkoušet řadu aktivit od zdobení perníčků s jarními motivy, skákání zajíce v pytli, hod vajíčkem na cíl nebo zpěv jarních písniček. Přiblížili jsme si rovněž anglickou tradici s hledáním ukrytých velikonočních vajíček s překvapením uvnitř. Takto naladěni a natěšeni jsme odcházeli na velikonoční prázdniny. Kluci upletli pomlázku, maminky upekly beránka a všichni  jsme si prožili kouzelné svátky jara  – Velikonoce!

Comments are closed.