8 Kvě
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co se děje v úle…

Co se děje v úle…

Poslední dubnový pátek prožily děti ve školní družině vskutku medově. Přilétla za nimi včelka Mája a nechala je nakouknout do včelího úlu. Nejprve jsme shlédli poučné video „O včelách a medu“, poté jsme si všichni společně prohlédli obrázkovou knihu. Pustili jsme se i do náročných úkolů – například rozdělování včeliček podle povolání. Se vším si děti poradily naprosto s přehledem. Seznámily se se zajímavými včelařskými pomůckami a potřebami, medovými výrobky a včelími produkty. O tom, že mají včelky těžkou práci, se účastníci přesvědčili na připravené opičí dráze. Po jejím úspěšném zdolání nás čekala křížovka. Odhalili jsme tajenku  „včelí med“ a pokračovali jsme na výpravě za „medíkem“. Po cestě vytvořené z květinek se děti s Májou přesunuly do Snoezelenu provoněného voskovými plástvemi. Každý dostal po lžíci medu, schoulil se jako malá včelička a odpočíval při poslechu tichého bzukotu.
Touto sladkou relaxací jsme udělali tečku za příjemnou akcí. Děti si domů odnesly nejen kousek voskového plátku, ale také spoustu zajímavých informací ze života včel a hlavně dobrou náladu.

 

Comments are closed.