Školní družina na „Kouzelné zahradě“

Přišel 23. červen a s ním tradiční akce školní družiny. Ze školní zahrady se jako mávnutím vrbového proutku stala zahrada kouzelná s pohádkovými postavami. Účastníci obdrželi kartičky pro zaznamenání jednotlivých stanovišť a vyrazili vstříc pohádkovým dobrodružstvím. Jako první je přivítala Minnie Mouse, která potřebovala pomoci se sbíráním míčků pro kamaráda Mickeyho. Po splnění úkolu přivedl děti kouř z dýmky míru až k indiánovi „Chlupaté pacičce“. Ten prověřil jejich znalosti v poznávání stop zvířat a dovednosti v hodu oštěpem na cíl. V houští je pak netrpělivě čekal medvěd Matěj, u kterého děti dostaly několik záludných otázek o lesních zvířatech a na rozloučenou si s ním mohli všichni zatancovat. Opodál už netrpělivě postával Čaroděj, jehož úkoly nebyly nikterak jednoduché – najít mezi spoustou klíčů ten správný, odemknout zámek, rozvázat uzel a postavit komín z kostek. Cestou od Čaroděje k dalšímu stanovišti děti zaslechly hlasité zařinčení – to na ně čekal rytíř v plné zbroji. Nechal je prohlédnout a vyzkoušet části své zbroje a společně si vše pojmenovali. Jako poslední všechny postrašila čertice Berta, která si pro velké děti připravila skákání v pytli a pro malé obíhání slalomové dráhy s pytlem v ruce.
Vzrušující dobrodružnou cestu jsme zakončili příjemnou tečkou – rozdáváním odměn za splněné úkoly a sladkým občerstvením.
I když nám počasí zpočátku příliš nepřálo a bylo nutné akci realizovat na zahradě školy místo v Podzámecké zahradě, nic jí to na kráse neubralo a všichni jsme si ji pořádně užili. Ostatně jako každý rok!