11 Čvn
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hudební dar pro žáky

Hudební dar pro žáky

 

V úterý 6. června navštívili naši školu zástupci kroměřížské firmy PHARMIX,s.r.o. pan František Hrabal a Ing. Šárka Dočekalová. A nepřišli s prázdnou, přinesli žákům nové hudební nástroje v hodnotě 25 175 Kč. Žáci je využijí v kroužku muzikoterapie, hudebně pohybové výchově nebo při aktivitách ve Snoezelenu. Nové nástroje jsou lehce ovladatelné, aktivizují žáky k pohybu při tvoření zvuků, podporují soustředění a vzájemnou komunikaci. A o jaké hudební nástroje byla naše sbírka obohacena?

Sansula a kalimba se vyznačuje nádherným zvukem. Je velmi snadné na ně hrát a zároveň jsou to nástroje velmi kreativní a muzikální.

Pulzní trubice jsou unikátní nástroje vhodné zejména ke hrám s hudbou, potěšení z tvoření tónů. Jsou to precizně vyladěné trubice, které za pomocí paličky vydají svůj tón, který je pak možné velmi zajímavým způsobem modulovat různými způsoby zakrývání a odkrývání otvoru palcem. Navzájem skvěle ladí – je tedy možné je používat i naráz.

Kantele jsou jednoduché hudební nástroje využívané v různých formách muzikoterapie. Sestávají z tvarovaného dřevěného těla a různého počtu strun. Na tyto prázdné struny je možné hrát různými způsoby.

Sada 8 diatonických stolních zvonků poskytuje skvělý zvuk, je vyrobena a naladěna tak, abyste na ni mohli hrát i s ostatními nástroji „Barevného hraní“. Žáci jen zatlačí na horní rukojeť a hned se ozve tón.

Dětský Cajon je ideální pro jednoduché bubnování, žáky zaujme i pěkným barevným motivem.

Ocean drum je skvělý nástroj k relaxaci, umocňuje představu pobytu na pláži. Ocean drums rozezvučí žáci pohyby z leva do prava se nechají se unášet vlnami a šuměním moře..

Žáci našim sponzorům poděkovali a společně zahráli na nové hudební nástroje.

Comments are closed.