6 Čvn
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Škola v přírodě 2017 aneb Veď mně dál, cesto má!

Škola v přírodě 2017 aneb Veď mně dál, cesto má!

V týdnu od 29. 5. 2017 do 2. 6. 2017 pobývala skupina 33 dětí a žáků pod vedením 10 pedagogů ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury ve Škole v přírodě v Rekreačním areálu Revika Vizovice. V pondělí, po příjezdu, jsme se ubytovali ve světlých třílůžkových, čtyřlůžkových a pětilůžkových pokojích. Personál penzionu se staral o naše stravování a pitný režim.
Celým pobytem a programovou náplní nás provázela témata:  Turistika, Poznávání a ochrana přírody. Každé ráno nás probouzela znělka: Veď mně dál, cesto má! I velcí spáči neprotestovali, bez přemlouvání vstali a protáhli si své tělo při  ranní rozcvičce. Sluníčko provázelo každý náš den. Skupinky, rozdělené na turisty zdatnější a méně zdatné, s baťůžkem na zádech, zásobou pití, opalovacím krémem zdolávaly turistické cíle podle programu. A bylo co vidět: Janův hrad, rozhlednu Doubravu, Chladnou studánku, Kozí farmu, Vizovický zámek nebo sklárnu manželů Obšívačových. Prostor pro sportování vyplnili starší žáci fotbalovým zápasem, mladší zkoušeli hrát líný tenis nebo hráli pohybové hry podle pravidel. Někteří si oblíbili houpání na houpačce nebo tvořivou hru s pískem. Starší žáci se seznámili s pravidly táborničení, se stavěním stanu, zakládáním ohně, se čtením v turistické mapě.
Při večerním programu formou úkolů, soutěží si všichni upevnili své denní prožitky, zopakovali si základní turistické pojmy, uvědomili si svůj talent. Nechyběl ani táborák s písničkami a noční vycházka lesem, kterou provázely svítící tyčinky a obrázky k zapamatování.
Celým týdením pobytem, v malebném prostředí vizovických lesů a luk, nás provázela dobrá nálada a pohoda. Paní učitelky vedly své svěřence k samostatnosti při hygieně, úklidu, k vnímání přírody kolem sebe, a to nejen toho pěkného, co nám příroda dává, ale i toho smutnějšího, co je výsledkem bezohledného počínání člověka. Byli žákům a dětem oporou i při usínání, čtením pohádky či pohlazením.
Ze školy v přírodě jsme odjížděli v pátek natěšeni na své blízké, ale zároveň s mnoha krásnými prožitky. Bezproblémová a pohodová škola v přírodě je zásluhou všech zúčastněných pedagogů, kterým, za jejich skvěle odvedenou práci, patří velké poděkování.

Mgr. Ivana Baštincová

Comments are closed.