17 Zář
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem OVOCŇÁK v naší škole

OVOCŇÁK v naší škole

V letošním školním roce je naše škola zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“.
Cílem projektu je zvýšit oblibu ovoce a zeleniny, produktů z ovoce a zeleniny u žáků, přispět ke zvýšení příjmu ovoce a ovocných šťáv, vytvořit stravovací návyk ve výživě žáků, podporovat u žáků zdravé a vyvážené stravování.

Projekt „Ovoce do škol“ spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí.

Ve středu 13. září si žáci pochutnali na první zásilce, jablkách a švestkách, od společnosti OKO AGRI a.s. z Rudic, která vyrábí  mošty pod obchodní značkou OVOCŇÁK.

Ovocné a zeleninové produkty budou pro všechny žáky 1. a 2. stupně naší školy připraveny vždy dvakrát v měsíci. Součástí každého druhého balíčku bude mošt či ovocné pyré.

Nadšení z první zásilky ovocných dobrot je tím pravým důkazem, že projekt bude vítaným zpestřením  dopoledních svačinek žáků ve škole.