26 Říj
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kouzelný podzim v naší škole

Kouzelný podzim v naší škole

Podzime, podzime,
zas už nosíš deště,
pěkně tě prosíme,
počkej chvíli ještě.

Podzim začal kralovat v celé své kráse i na naší školní zahradě.
Děti z mateřské školy pozvaly ve čtvrtek 12. října své kamarády ze tříd základní školy speciální na společné kouzlení s podzimem.
Všichni jsme se sešli na terase mateřské školy a povídali si o změnách v přírodě na podzim. Děti a žáci si prohlédli listy z různých druhů stromů. Pozorovali je na obrázcích, k obrázku přiřazovali správné listy, správné plody. Z listů si nalepili „ Listového skřítka“. Sami nebo s pomocí paní učitelky si namalovali podzimní ovoce. Reálné podzimní ovoce poznávali pomocí smyslů: zraku, hmatu, čichu a chuti.
Skupinky dětí, žáků tvořily„ Domečky nejen pro broučky“a hrály si na zvířátka, která si sbírají zásoby na zimu. Hra „Na vlaštovky“, které po ptačí trase vyznačené barevnými praporky i přes malé překážky odletěly za sluníčkem, všechny moc bavila.
Na závěr podzimního dopoledního kouzlení jsme si pochutnali na ovocném a bylinkovém čaji a na dobrých pomazánkách. Spokojeni jsme se rozešli do svých tříd.
A podzim? Dál čaruje svou kouzelnou hůlkou na naší školní zahradě…

Comments are closed.