1 Lis
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bezpečně na kole

Bezpečně na kole

Rádi navštěvujeme Dopravní hřiště v Kroměříži. Paní vychovatelka Denisa a pan vychovatel Jindra si pro naše družináře, tentokrát ve škole, připravili naučnou akci s názvem „Bezpečně na kole“. Paní vychovatelka přijela za dětmi v cyklistickém oblečení. Zopakovala základními pravidla chování na silnici, připomněla správné vybavení kola, oblečení na kolo. Zdůraznila, jak je důležité mít dobře nasazenou cyklistickou přilbu. Děti, podle názorné ukázky správně vybaveného cyklisty, popisovaly jeho oblečení a jednotlivé části kola.
S jízdou na kole či na koloběžce souvisí také různé úrazy. Společně jsme si ukázali zásady první pomoci při zranění a děti si vzájemně ošetřovaly poranění na rukách i na nohách.
Celou akci podpořil svým povídáním „pan policista“ v uniformě. Zahrál si s dětmi hru na „Semafor“, zopakoval s nimi základní dopravní značky a všichni společně jsme vyluštili naučný kvíz.
Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké je být nevidomý, když se zavřenýma očima podle zvuků rozeznávaly dopravní prostředky. Disciplínu, slalom na koloběžkách, zvládl někdo snadno, jiný s malými obavami, do cíle však dojeli všichni s úsměvem na tváři. Na závěr starší děti poznávaly dopravní značky na iPadu, mladší vymalovávaly omalovánky s první pomocí a dopravní tematikou.
V pátek, 20. října, jsme si prožili zábavné a zároveň poučné odpoledne s bezpečnou jízdou na kole!

Comments are closed.