11 Lis
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domečky pro hmyzí kamarády

Domečky pro hmyzí kamarády

Environmentální výchova má na naší škole dlouholetou tradici. Žáky vedeme k odpovědnosti vůči přírodě, lásce ke všemu živému a ochraně životního prostředí, které nás bezprostředně obklopuje. Každým rokem se snažíme žáky obohatit o nové poznatky, nejlépe formou praktických činností a aktivit. Tak si totiž nejlépe zapamatují získané informace. Právě nyní jsme na startu nového celoškolního projektu „Hmyzí domečky“, který zaštiťuje paní učitelka Marie Pluhařová. Během prvních dvou měsíců školního roku dostali žáci do svých tříd dřevěné domečky, které by měly sloužit nejmenším obyvatelům školní zahrady. Všechny děti jistě znají pohádky o mravenci Ferdovi nebo včelce Máje. Hmyzích kamarádů je ale mnohem více a jsou nám velmi prospěšní, i když se to na první pohled nezdá. Domečky jsme pro tyto malé pomocníky zařídili a věříme, že se v nich budou cítit dobře a naleznou v nich tolik potřebný úkryt před nastávající zimou. Slavnostní rozmístění hmyzích domečků na školní zahradě proběhlo ve středu 1. listopadu. Pokud budete mít chuť, přijďte si je prohlédnout.

Comments are closed.