29 Lis
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsem Laskavec

Jsem Laskavec

V týdnu, od 13. do 16. listopadu, jsme se zapojili s našimi žáky a dětmi do projektu „Jsem Laskavec“, pořádaného Nadací Karla Janečka.
Zamysleli jsme se, co může každý z nás udělat pro lepší svět hned teď a tady. Došli jsme k závěru, že nemusíme zkoušet přesunout hory, měnit lidi, ani svět. Odpověď na otázku byla zcela prostá. Stačí, když budeme laskaví. K sobě, svému tělu, k životu, ke svým blízkým, ke svým kamarádům, k blízkému okolí, ke kolegům, k přírodě. Laskavost je totiž nejúžasnější tam, kde o ní ani nemusíme přemýšlet. A my jsme o našich laskavostech pro blízké okolí nepřemýšleli. Zkrátka se zrodila myšlenka a my jsme ji přeměnili ve skutky. Náš školní projekt spočíval ve dvou stěžejních akcích, sladkém poděkování hasičům z Hasičského záchranného sboru Kroměříž za jejich náročnou práci a v laskavém hudebně pohybovém vystoupení pro radost, potěšení a zpříjemnění dne seniorům z Domova seniorů Vážany.
Ale náš „Laskavec“ nebyl jen na výše jmenovaných místech. Navštívil i zvířata na Střední Tauferově odborné škole veterinární v Kroměříži s výslužkou v podobě nasbíraného pečiva. Poděkoval drobným přáníčkem organizacím a institucím, se kterými spolupracujeme. Našel si také malé laskavosti v podobě obrázků na památku pro nejbližší sousedy v ulici, ve které se naše škola nachází.
Důležité a milé laskavosti se odehrávaly i přímo ve škole. Děti z mateřské školy připravily speciální pohoštění pro své kamarády ze sousední třídy, žáci se mezi sebou ve třídách navštěvovali, učili se být laskaví. Příjemné chvíle zažívali i žáci a pedagogové třídy, do které byli pozváni jejich bývalí absolventi i s rodiči a strávili společně pohodové dopoledne. Velkou radost měl i kamarád, bývalý absolvent školy, kterého navštívily děti ze školní družiny a předaly mu vlastnoručně vyrobené dárečky.
Slovo laskavost je odvozeno od základu slova láska. A právě s láskou, dobrosrdečností v sobě i kolem sebe, jsme se snažili zlepšit alespoň na chvíli náš svět.
Mgr. Eva Vrtaníková

Comments are closed.