23 Pro
2017
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cukroví voní, rolničky zvoní

Cukroví voní, rolničky zvoní

Již několik let probíhá u nás ve škole v adventním období tradiční vánoční obchůdek. Letos, projektové vyučování zaměřené na výrobu a prodej cukroví, proběhlo 14. – 15. prosince. Žáci si při praktických aktivitách vyzkoušeli, co daná práce obnáší. Nejprve si museli vyhledat recepty na sladké i slané dobroty, nakoupit vše potřebné, připravit si pomůcky a pracovní prostředí. Poté podle daných postupů zpracovali těsta, upekli cukroví a připravili slané pohoštění. Vrcholem projektu je otevření slavnostně vyzdobeného vánočního obchůdku s jeho celým sortimentem. Letos si kupující mohli vybrat z této nabídky: kokosové kuličky, mini štoly, jablečné hromádky, tvarohová vánočka, linecké cukroví. Kromě sladkostí si rovněž mohli nakoupit jednohubky z tortil, jednohubky s budapešťskou pomazánkou a šneky z listového těsta. Děti si tak vyzkoušely roli prodávajících a kupujících a prakticky procvičily počítání s drobnými mincemi. O úspěchu akce svědčí fakt, že zákazníci byli více než spokojení a „zboží“ šlo na odbyt. Rolničky zazvonily, obchůdek se uzavřel a nás už čeká tajemné čekání na Vánoce.

Mgr. Zuzana Vaculovičová
Mgr. Julie Zrnová

Comments are closed.