29 Led
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomáháme dětem v Gambii

Pomáháme dětem v Gambii

Ve čtvrtek 25. ledna nás navštívil ředitel společnosti Kola pro Afriku, o.p.s., pan Roman Posolda. Se žáky besedoval o projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož smyslem je podpora vzdělávání dětí v africké Gambii, prostřednictvím darovaných jízdních kol. Během velmi poutavého povídání, doplněného fotografiemi a video nahrávkami, jsme se dozvěděli, kam přesně a jakým způsobem je vedena pomoc, na kterou děti a žáci nejen z naší školy v rámci projektu přispějí. Nyní již víme, jak kola darovaná v České republice putují po moři až k dětem do Afriky, které jsou za ně neskutečně vděčné. Umožňují jim totiž cestu do vzdálených škol, za vzděláním, a tím i za lepší budoucností. Na sníh si sice ještě budeme muset počkat, ale i tak jsme se rádi dozvěděli nové informace o této zajímavé, cizokrajné zemi.

Comments are closed.