11 Bře
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda Oblastního spolku Českého červeného kříže Kroměříž

Beseda Oblastního spolku Českého červeného kříže Kroměříž

Dnes za námi přišla paní Hanka Komínková z kroměřížského Červeného kříže. Přišla si s námi popovídat o první pomoci. Vysvětlila nám, že první pomoc je pomoc, kterou poskytne zraněnému člověku ten, kdo je na místě nehody první.
Společně jsme si zopakovali čísla Integrovaného záchranného systému – 150, 155, 158. A taky, co musíme říci, když nějakou nehodu oznamujeme. Potom jsme si prakticky ukazovali, jak se správně používá náplast, jak ovázat zranění na ruce a jak musí být správně vybavena autolékárnička. Nejzajímavější ale bylo oživování člověka. Říká se tomu resuscitace. Vyzkoušeli jsme si na figuríně člověka masáž srdce. Na rytmus písničky „Prší prší“ jsme stlačováním hrudníku masírovali srdce a zachraňovali tím život. Vůbec to nebylo jednoduché! Moc jsme se všichni snažili. Paní Hanka nás za to pochválila a slíbila, že se za námi zase někdy přijde podívat!

Žáci třídy VI.

Comments are closed.