25 Dub
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dnes jím jako Ind

Dnes jím jako Ind

„Kdo chceš hýbat světem, hni nejdříve sám sebou!“, tímto citátem Sokrata byl uveden 8. ročník projektu „ Dnes jím jako Ind…“, kterou organizuje Asociace Dona Boska,z.s. Ve středu 18. dubna jsme se s dětmi a žáky vydali za poznáním daleké Indie. Při aktivitách tematického vyučování jsme se jednoduchou, prožitkovou formou seznamovali s kulturou jiné země. Vyhledávali jsme informace, poslouchali indickou hudbu, hráli na netradiční nástroje. Poznávali exotické ovoce a koření. Společně připravili a ochutnali jednoduchý indický pokrm. Projekt probíhá v měsíci dubnu v celé České republice a jeho cílem je podpora dobrovolnické práce v rozvojových zemích. Jednoduchou a zábavnou formou vzdělává žáky a buduje povědomí o jiné kultuře. Malou částkou 10,-Kč za žáka jsme přispěli chudším vrstevníkům v Indii. Prožili jsme pěkný, zajímavý den a společně jsme ukázali, že i malá pomoc má svůj význam.
Mgr. Yvona Jedličková, metodik EVVO

Comments are closed.