8 Dub
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak jsme nocovali s pejskem a kočičkou

Jak jsme nocovali s pejskem a kočičkou

Noc s Andersenem je vždy krásnou událostí, kterou vrcholí měsíc knihy – březen. Dvanáct vybraných nocležníků se přichystalo k dobrodružství s knihou Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“. Po slavnostním zahájení proběhl na školní zahradě hon na myšky spojený s plněním úkolů vycházejících z příběhů této knížky. Společně jsme se nasmáli při věšení prádla, pomohli jsme rozveselit smutnou košilku, zašít pejskovi roztržené kalhoty, kočičce namotat rozkutálená klubíčka nebo utišit panenku, která tuze tence plakala. Myšky nám sice utekly, ale zanechaly nám ukrytý sladký poklad. Večerní program zahájila zkouška obratnosti všech pejsků a kočiček – překážková dráha. Všichni jsme se těšili na první jarní špekáčky, i když kvůli zimě byli letos „jen“ pánvičkové. V kuchyni jsme však zůstali a pomohli jsme pejskovi a kočičce přichystat ten nejlepší dort, na kterém jsme si společně pochutnali. Spokojené, s plnými bříšky, se děti zavrtaly do spacáků a při předčítání pohádek spokojeně usnuly. Ráno, po bohaté snídani, nezbývalo než předat účastníkům pamětní listy a spoustu krásných dárečků na památku. Tak příští rok zase na shledanou, pane Andersene!
Mgr. Eva Vrtaníková

Comments are closed.