8 Kvě
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Akce školní družiny – „Chráníme lesy“

Akce školní družiny – „Chráníme lesy“

Akcí měsíce dubna, která proběhla v pátek 27. dubna na školní zahradě, bylo zajímavé odpoledne s názvem „Chráníme lesy“. Poutavé aktivity a povídání o lese a jeho významu pro člověka a zvířata si pro žáky připravili ti nejpovolanější – vládce hor Krakonoš a hodná babička bylinkářka. Děti se dozvěděly, jak se správně v lese chovat, aby nerušily jeho obyvatele, mohly lépe vnímat jeho krásu a užívat bohatství, které les všem nabízí. Zároveň prověřili znalosti dětí o stromech, bylinkách, lesních plodech i zvířátkách, které v lese můžou potkat nebo pozorovat. Les je totiž kouzelné místo, které nás dokáže nabít energií, zklidnit naši mysl a přivést nás ke spokojenosti. Ochrana lesa, jako ekosystému, je proto velmi důležitá. Toto poselství jsme se snažili našim žákům předat a věříme, že se nám to alespoň částečně povedlo.
Hana Kolářová

Comments are closed.