8 Kvě
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den Země 2018

Den Země 2018

Dne 3. května se uskutečnil na školní zahradě a v jejím okolí již 9. ročník akce – Den Země. Při slavnostním úvodu jsme si připomněli předešlé ročníky, kdy jsme vysazovali bylinkovou skalku, hledali kamarádku z adopce Supriyu Nepal, cestovali a poznávali světadíly a stromy. V minulém školním roce jsme zahájili pětiletý program „Cesta za poznáním„ vydali se na cestu a udělali první krůčky do přírody. Všechny aktivity Environmentální výchovy vedou děti a žáky k poznávání přírody, světa lidí, k přátelství, toleranci a nutnosti ochrany přírody. Letošní ročník byl netradiční. Společným „Během pro Afriku“ jsme podpořili celonárodní akci a sbírku na stavbu školy v Etiopii se zřízením speciálně pedagogických tříd. Dalším bodem programu bylo vysazení ovocného stromu v rámci projektu „Ovoce do škol“, kterého se naše škola účastní. Den Země se vydařil, užili jsme si společných aktivit a chvil na krásné školní zahradě. Děkuji všem zúčastněným za aktivitu a zájem o přírodu a svět kolem nás.
Mgr. Yvona Jedličková metodik EVVO

Comments are closed.