13 Kvě
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Motýlí zahrádka

Motýlí zahrádka

Někdo chová morčata, někdo psy a někdo koťata. My však s davem nejdeme a tak jsme si pořídili motýly. Nu, oni to vlastně na začátku žádní pořádní motýli nebyli. Byla to úplně obyčejná vajíčka, která se jako mávnutím kouzelného proutku změnila na larvičky. Ale když se ty larvičky začaly zavěšovat na víčko a kuklit se, každý už jen hledal záminku, proč jít právě tím schodištěm, nad kterým se dějí takové čáry. A nejlépe, proč tudy chodit několikrát denně. Chodili jsme kolem nich potichoučku a ve skrytu duše doufali, že se právě před námi kukly rozloupnou a vykouknou z nich na nás krásní motýli. Ať už někdo u toho zázraku byl nebo ne, nakonec jsme všichni rádi, že se motýlci v pořádku vylíhli na svět. Na svobodu, do volné přírody jsme je společně vypustili v pátek 11. května. Věříme, že takto nám budou dělat radost i nadále a stanou se tou nejkrásnější ozdobou naší školní zahrady.
Marie Pluhařová

Comments are closed.