25 Čvn
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní družina v Muzeu Kroměřížska

Školní družina v Muzeu Kroměřížska

V úterý, 12. června, se školní družina vypravila na nákupy. Ne však do obchodního centra, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale do Muzea Kroměřížska. V muzeu totiž právě nyní můžete navštívit zajímavou výstavu s názvem „Ten kdo koupí, neprohloupí“. Jakmile se nám podařilo vystoupat neskutečný počet schodů, objevil se před námi trh z doby mládí našich babiček. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to bylo na takovém trhu prodávat či nakupovat. V další části expozice na nás čekala cukrárna, jako vystřižená z filmu Bylo nás pět. Jediné, co jí chybělo, byla nádherná sladká vůně, jinak všechny vystavené zákusky a dorty byly jako opravdové. Když jsme se dozvěděli vše důležité, mohli jsme se přesunout do koloniálu k panu Bajzovi. U něj jsme si prověřili své znalosti o tom, jak moc se v průběhu času proměnily některé výrobky. Ještě jsme se vytočili v krejčovství a milá paní průvodkyně už nás vedla na slíbené překvapení. Vyrobili jsme si hezké přáníčko a každý z nás dostal čokoládového popíka na špejli. To bylo, panečku, příjemné završení exkurze!
Marie Pluhařová

Comments are closed.