26 Zář
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den bez aut na dopravním hřišti

Den bez aut na dopravním hřišti

Ve středu 19. září starší žáci naší školy zavítali na dopravní hřiště. Pro všechny žáky základních škol připravili organizátoři program ,,Den bez aut.“
Na šesti stanovištích byly připraveny aktivity zaměřené na prevenci a bezpečnost v dopravě a poskytování první pomoci. Žáci si prověřili svou znalost dopravních značek a při skládání puzzlí si zopakovali povinnou výbavu jízdního kola. Velmi dobře si vedli při ošetření drobných poranění a nácviku resuscitace. Pod bedlivým dozorem policistů se snažili „o předpisovou“ jízdu na kole nebo koloběžce. Zvládnutí překážkové dráhy nebyl pro nikoho žádný problém, do doby, než si žáci nasadili alkobrýle (brýle, které simulují požití alkoholu nebo drog). Najednou se jejich chůze stala nejistou a i malé překážky byly velmi těžké.
Žáci si hravou formou také připomněli, jak důležité je znát a dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu a umět poskytnout základní první pomoc.
Všem organizátorům patří velké poděkování za zajímavý a velmi dobře připravený program. Příští rok zase rádi přijdeme!

Comments are closed.