17 Zář
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla

Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla

Dne 12. září jsme v naší škole opět zahájili projekt Ovoce a zelenina do škol. V rámci projektu dostanou žáci zdarma 2 krát za měsíc ovoce nebo ovocnou šťávu (podíl ovoce 75% a ovocných šťáv 25%), které budou součástí školních svačinek.
Ovoce je baleno do papírových sáčků, seskládaných do bedniček, podle počtu žáků ve třídě. V letošním roce nově spolupracujeme s firmou Vastex spol.s r.o., z Holešova. Cílem projektu je zvýšit příjem produktů z ovoce a zeleniny u žáků, a tím zkvalitnit jejich stravovací návyky. Žáci se také seznamují s exotickými druhy ovoce a zeleniny.
Celý rok nás projektem provází známý Fešák Ovocňák, který nás každé ráno vítá na školní chodbě. Brzy převezme záštitu nad podzimní výstavou ovoce. Na jaře žáky seznámí s ovocnými stromy a společně, na školní zahradě, zasadí ovocný strom, tentokrát hrušeň.
Celý rok je vitamínů třeba, ovoce a zelenina, od Ovocňáka, nám jich nejvíc dodá!

Comments are closed.