21 Říj
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na cestě za sluncem

Na cestě za sluncem

Ve čtvrtek 11. října proběhlo na školní zahradě slavnostní zahájení celoročního programu Environmentální výchovy a Minimálně preventivního programu s názvem „Na cestě za sluncem – Zanechávám stopy“. Pojítkem a hlavním tématem celého programu je Slunce ve všech svých podobách: Slunce naše hvězda, Slunce náš malíř, Slunce náš hodinář, Slunce naše energie, Slunce náš přítel, Slunce naše počasí, Slunce naše obživa.
Téma Slunce dává velký prostor k hledání, objevování různých souvislostí našeho života na Zemi. Je jednou z mnoha hvězd, kterou můžeme na obloze vidět, ale mnohdy si
neuvědomujeme, že pro nás lidi, zvířata, rostliny, stromy, je nejdůležitější hvězdou na světě. Děti, žáci i učitelé si vyzkoušeli být součástí slunce, když se motali zlatou nití. Seznámili se hravou formou s jednotlivými kapitolami celoročního programu, protáhli si svá těla při pozdravu slunci. Na závěr vytvořili pomocí barev sluneční logo, které nás bude celoročními aktivitami provázet.
Se slunečním logem, prostřednictvím variabilních doprovodných aktivit, se v průběhu nadcházejících dní školního roku budeme snažit porozumět, proč je pro nás Slunce nenahraditelné!

Comments are closed.